شبکه سازی و جهانی سازی فعالیت‌های هیئت‌ها مورد بررسی قرار گرفت 

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، به دعوت کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و مؤسسه هیئت آنلاین و مشارکت مجمع جهانی اهل بیت، مرکز امور بین الملل حوزه‌های علمیه و جامعه المصطفی گردهمایی بیش از یکصد هیئت مذهبی فعال خارجی‌های مقیم در بعثه مقام معظم رهبری در قم گرد هم آمدند تا راه‌های شبکه سازی در سطح ملی و بین المللی ورد بررسی قرار بدهند.

این گردهمایی با حضور مسئولان و نمایندگان هیئت‌هایی از هندوستان، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، ترکیه، آرژانتین، جمهوری آذربایجان، روسیه، تاجیکستان، نیجریه، و تایلند و با حضور نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد.

شبکه سازی و جهانی سازی فعالیت‌های هیئت‌ها مورد بررسی قرار گرفت 

حجت الاسلام نواب نماینده ولی‌فقیه در این نشست با استناد به روایاتی از ائمه علیهم السلام توجه و جلب قلوب به اهل بیت را از الطاف الهی و اراده حًرت حق و اولین وظیفه قدرشناسی از این موهبت الهی دانست و بیان داشت: برای موفقیت در این مسیر لازم است برنامه ریزی، تدبیر و عقلانیت و هم افزا و همگرا و متحد کار کنیم. و الا تلاش‌ها بی ثمر خواهند بود.

شبکه سازی و جهانی سازی فعالیت‌های هیئت‌ها مورد بررسی قرار گرفت 

حجت الاسلام احمدی رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین با خیرمقدم به شرکت کنندگان هیئت‌ها را قرارگاه فرهنگی و تریبون رسای آموزه‌های مکتب اهل بیت علیهم السلام دانست و گفت: به دلیل ویژگی مردمی همراه با عشق و علایق درونی و گستردگی آن می‌تواند به یک شبکه پایدار و مؤثر و پاک جهانی برای جهانی کردن پیام‌ها و ارزش‌ها و معارف حسینی در جهان تبدیل شود.

وی هدف از این گردهمایی را که با اهتمام نهادهای مختلف و مسئولان هیئت‌ها و علما و روحانیون برگزار شده را ایجاد هم افزایی و و تبادل اطلاعات و ارائه خدمات با استفاده از فناوری‌های نوین به هیئت‌ها و استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها در مراسمی همانند اربعین عنوان کرد.

در ادامه جوانبخت مدیر عامل هیئت آنلاین با توجه به اهمیت فضای مجازی و ضرورت بهره گیری از این فرصت و بویژه در شرایطی که تهدید ات محیطی همانند کرونا می‌رفت هیئت‌ها را تعطیل کند طراحی و فعال شد.

وی با ارائه گزارشی از خدمات ارائه شده به هیئت‌ها گفت: بیش از ۲۳۰۰ هیئت با ۲۸ میلیون نفر کاربر اقدام شایسته ای بود که از سوی جمعی از جوانان هیئتی با طراحی و فعال سازی این پلت فرم انجام گرفت. تصمیم به ارائه خدمات و ایجاد بستر پخش برای هیئت‌های خارجی اقدام جدیدی است که در اختیار هیئت‌های خارجی قرار خواهد گرفت.

وی فعالیت گسترده در حوزه اربعین با همکاری کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین و نیز در حوزه قرآنی، معارف و دروس حوزوی، استقبال مخاطبان از این خدمات را نشانه نیاز جامعه بر شمرد.

جوانبخت گفت تولید محتوا برعهده هیئت‌ها است ما در اطلاع رسانی و ارائه ترافیک رایگان در داخل کشور و درگاه پخش برای داخل و خارج کشور به صورت رایگان و آرشیو محتواها در خدمت هیئت‌ها خواهیم بود.

در ادامه حجت الاسلام آل ایوب مدیرکل فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم السلام به بیان دغدغه‌ها و نیازها و اولویت‌های هیئت‌های اتباع و خارجی‌های مقیم پرداخت. در پایان این نشست جمعی از مسئولان هیئت‌ها و شرکت کنندگان به طرح دیدگاه‌ها و نظرات و سوالات خود پرداختند.

شبکه سازی و جهانی سازی فعالیت‌های هیئت‌ها مورد بررسی قرار گرفت