طرح ملی حفظ قرآن کریم ویژه نوجوانان و جوانان پسر ۱۴ تا ۲۲ ساله

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام هادی سیاری دبیر طرح ملی رحله از نام نویسی متقاضیان میزبانی هشتمین دوره طرح ملی رحله خبر داد.

وی با اشاره به راه اندازی ستاد اجرایی هشتمین دوره طرح ملی رحله در مؤسسه بیت الاحزان گفت: با تصویب ستاد، متقاضیان دریافت میزبانی این طرح ملی تا ۲۲ بهمن ماه فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی بیت الاحزان به نشانی beytolahzan.ir ضمن مطالعه کامل شرایط میزبانی، فرم الکترونیکی ثبت اطلاعات میزبانی را به دقت تکمیل نمایند.

این حافظ کل قرآن کریم ادامه داد: متقاضیان موظفند حداکثر تا دهم اسفند ماه نسبت به ارسال تصاویر و فیلم‌های مربوط به محل برگزاری دوره به دبیرخانه ستاد طرح ملی رحله اقدام نمایند و پس از طی مراحل ارزیابی توسط بازرسی ستاد طرح ملی رحله، در صورت تأیید مکان و احراز شرایط مؤسسه میزبان، ضمن حضور در دوره توجیهی، تفاهم نامه برگزاری طرح را با مؤسسه بیت الاحزان امضا نمایند.

سیاری با بیان این که هشتمین دوره طرح ملی رحله تنها ویژه نوجوانان و جوانان پسر ۱۴ تا ۲۲ ساله است گفت: با توجه به همه گیری کرونا در سال‌های اخیر، برگزاری طرح در تابستان ۱۴۰۱ با شرایط و اجازه نهادهای ذیربط باشد و برگزاری طرح‌ها نیز با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا صورت خواهد گرفت.

دبیر ستاد طرح ملی رحله با بیان این که تاکنون هفت دوره از این طرح ملی برگزار شده است گفت: در این هفت سال ۱۳۱۰۲ نفر نام نویسی کرده اند که از این بین تعداد ۷۳۵۳ نفر موفق به حفظ اجزا قرآن کریم شده اند.

یاد آور می‌شود طرح ملی رحله حفظ اجزا قرآن کریم ویژه نوجوانان و جوانان ۱۴ تا ۲۲ ساله با مدیریت مؤسسه بیت الاحزان و همکاری مؤسسات و نهادهای قرآنی و فرهنگی کشور است که هر سال طی دو ماه تابستان به صورت شبانه روزی برگزار می‌شود.

مؤسسات و نهادهای علاقه‌مند به کسب میزبانی این طرح می‌توانند در صورت داشتن هر گونه سوال فقط از ساعت ۱۰ تا ۱۴ شنبه تا پنجشنبه با شماره ۰۹۱۰۲۸۰۱۸۰۸ تماس حاصل نمایند.

طرح ملی حفظ قرآن کریم ویژه نوجوانان و جوانان پسر ۱۴ تا ۲۲ ساله