بازیکن ازبکستانی در حد و اندازه‌ پرسپولیس نیست

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، مرتضی فنونی‌زاده درباره تساوی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل استقلال، اظهار داشت: بازی فوق‌العاده‌ای از هر دو تیم دیدیم. پرسپولیس به برد و کسب ۳ امتیاز نیاز مبرم داشت. دربی ۹۸ بازی نمونه، بسیار دیدنی و جذاب بود. در ۲۰ سال اخیر چنین بازی تماشایی و پر موقعیت را ندیده بودیم. تا حدودی هر دو تیم در نیمه اول بازی الکلاسکویی را از خود به نمایش گذاشتند.

وی افزود: فرهاد مجیدی اشتباهی در ترکیب خود داشت که به نفع پرسپولیس بود. همیشه می‌گویند که نباید به ترکیب تیم برنده دست زد. استقلال با بازیکنانی که در بازی‌ها موفق بود را بیرون گذاشته بود.

*دربی بازیکن بزرگ و باتجربه می‌خواهد

فنونی‌زاده درباره استفاده کادرفنی تیم فوتبال پرسپولیس از ۶ بازیکن جوان و کم تجریه گفت: نیمی از بازیکنان پرسپولیس برای اولین بار در دربی بازی می‌کردند. البته این بازیکنان خیلی سعی و تلاش کردند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. دربی بازی بزرگی است و باید بازیکن بزرگ در این دیدار به میدان می‌رفتند.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در مورد حضور دیر هنگام ۳ بازیکن باتجربه در زمین عنوان کرد: امید عالیشاه، کمال کامیابی‌نیا و سیدجلال حسینی باید از ابتدا در این دیدار بزرگ در ترکیب قرار می‌گرفتند. قبل از گلی که پرسپولیس خورد باید تعویض‌ها انجام می‌شد و نفرات تأثیرگذار زودتر به کار گرفته می‌شدند تا نتیجه یک بر صفر را نگه دارند.

*مهاجم ازبک انگار در شهر خودشان بازی می‌کرد

وی در خصوص نفرات دفاعی که برای اولین بار در دربی حضور داشتند تصریح کرد: نعمتی و فرجی در دفاع در دفع توپ نمره ۲۰ گرفتند و خوب بودند، اما در پخش توپ موفق عمل نکردند.

فنونی‌زاده در مورد شرزود تمیروف مهاجم ازبک یادآور شد: بازیکن ازبکستانی اصلا در حد و اندازه‌های تیم فوتبال پرسپولیس نیست و در این بازی انگار در شهر خودشان بازی می‌کرد. نیمه دوم باید بیرون می‌آمد و مهدی عبدی و حامد پاکدل وارد زمین می‌شدند.

بازیکن ازبکستانی در حد و اندازه‌ پرسپولیس نیست